lrt tasarim logo
lrt.tasarım

Basında Bİz

İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Konularında Medyada

Sİzİn İçİn tasarımların en önemlİ noktası nedİr?

Huzurlu çalışma ortamlarının başarılı projelere imza atması hiç şüphesiz beklenen bir sonuçtur. İçimizde başlayan tasarım-yıkım-yapım aşaması bizleri huzurlu çalışma ortamları ile estetik ve ergonomik tasarımlara, başarılı projeler ile olağan üstü tasarımlara doğru götürecektir. Aynı etkiyi aslında gündelik hayatımızda sürekli olarak görmek de mümkündür. Ele aldığımız bir projede duvarları yıkarız, döşemeleri sökeriz, seramikleri parçalarız... Öyle ki bazen strüktürel yapının temellerine kadar ineriz istediğimiz, planlanan projenin hayata geçmesi için.

LRT İç Mimarlık Basında

Markanız nasıl tanınmaya başladı ? Bunun İçİn nasıl bİr yol İzledİnİz ?

Marka yaratma da meslek seçimi gibi uzun bir süreçten geçer.Bu süreci hedefler ve istikrar yönlendirir. Sosyal medya, reklam ve tanıtım işin kilit kısımları olsa da, sizin kendi markanız için söyledikleriniz değil, başkalarının sizin markanız için söyledikleri önemlidir. Görsel olarak kendime, ofisime ve markama bir kimlik kazandırmaya çalıştım. Sonra; yaptığım içmimari projelerde, hizmet verdiğim firma ve markalara da kendine özgü yaratılmış fikirlerle görsel kimlik kazandırmaya çalıştım. Çalıştığınız markalarla birlikte öne çıkmak kendinizi tanıtmaya atacağınız ilk adımdır. Sonrasını ise istikrarlı çalışmalarınız takip edecektir.

LRT İç Mimarlık Markası Nasıl Tanınmaya Başladı

Her Tasarım Bir Hikaye

Kullanıcı ihtiyaçlarını ön planda tutarak kişiye özel, benzersiz tasarımlar gerçekleştiren LRT İç Mimarlık’ın Kurucusu Mimar Ayşe Büşra Akgün, dünden bugüne gerçekleştirdiği projeleri, mimari çizgisi ve modern mimari anlayışı ile iç mekan tasarımını gerçekleştirdiği Yıldız Mali Müşavirlik Projesi’nin detayları hakkında bilgi verdi.

LRT İç Mimarlık Her Tasarım Bir Hikaye

Sunduğunuz hizmetlerden ve bugüne kadar gerçekleştirdiğiniz projelerden bahsedebilir misiniz?

LRT İç Mimarlık olarak on bir senedir iç mimari tasarım ve uygulama alanında hizmet vermekteyiz. Günümüze kadar büyüklü küçüklü iki yüz elliye yakın projeyi hayata geçirdik. Biz sadece ofis ve konut yapan bir iç mimarlık firması değiliz ciddi markalar, şahıs meskenleri, bakan konutları, bürokrat konutları ve makamları, hastane, otel ve okul projelerine imza attık. Bizi biz yapan en önemli özelliğimiz ciddi bir tasarım ekibi olmamamız. Örneğin bizi inceleyen danışanlarımızın hiç birinde sadece ofis yapabiliyorlar ya da sadece konut yapabiliyorlar algısı oluşmuyor bu da teknik donanıma ve bize ait sihirli bir tasarım organizasyonuna sahip olmamızdan geliyor ve biliyoruz ki daha gidilecek çok yol, yapılacak çokça sihir ve yazılacak bir sürü hikaye var.

LRT İç Mimarlık Sunduğumuz Hizmetler

Tasarımlarınızda nelere odaklanıyorsunuz?

Tasarımlarımızda tamamen danışanlarımıza odaklanıyoruz. Her danışanla birlikte tasarım, enerji, hikaye değişir. Rutine binmeyen bir enerji akışı var. Tanışma toplantılarımıza başladığımız ilk beş dakika içerisinde hikaye de başlar. Danışanlarımızın taktığı saatten, fulardan, giydiği ayakkabıdan bile tarzını, nasıl bir mekanda kendini daha rahat yansıtabileceğini tespit ederiz. Sihirli sorularımız ve yönlendirmelerimiz doğrultusunda daha da yakından hayal dünyalarına yolculuğa çıkıyoruz. Bir tasarımcı kendi hayallerini ve tarzınızı devamlı beğendiremez, odak hep danışan üzerinde olmalıdır. Yani sır; danışanın hayalini, tarzını, dokusunu, rengini en önemlisi aitlik hissini yakalamaktır

LRT İç Mimarlık Odak Noktaları

Yıldız Mali Müşavirlik’e gerçekleştirdiğiniz projenin öne çıkan detayları sizce nelerdir?

Biz Yıldız Mali Müşavirlik’in projesine “Açı Oyunları” diyoruz. Bu projedeki hikayemiz açısal çizgilerle başladı. İhtiyaç listesine paralel olarak tasarım konseptimiz bu temelde ilerledi. Açılarla birlikte renk ve doku farkını bütünsel olarak kavradık. Oluşturduğumuz ihtiyaç listemiz gereği makam katı, toplantı odası ve müdür odası giriş katta istendi. Açılar burada devreye girdi ve tasarım hikayesi başladı. Üst katta ise altı adet oda istendi ve sıralı tekrar tasarım disiplini gereği açıları devam ettirmeli ve güçlendirmeliydik, ışık alması imkansız odalara ışık yolu verdik, ofis çalışanları oradan bodrum katta uzanan kısıtlı bir metrekarede mutfak, arşiv, lavabolar, teknik oda ve dinlenme alanı gibi çokça mekan oluşturmalıydık hem ferah hem fonksiyonelliği kaybetmemeliydik.

LRT İç Mimarlık Proje Hakkında Detaylar